Konstrukční kancelář > Pevnostní výpočty

Pevnostní výpočty

Statické výpočty, pevnostní analýzy

Provádíme veškeré typy statických výpočtů pro většinu konstrukcí či jednotlivých komponentů. V rámci těchto výpočtů jsme schopni určit deformace, intensitu napětí, vyhodnotit kritická místa apod. Při výpočtu je možno uvažovat vliv tření, porovnat různé typy spojení atd. Díky těmto výpočtům tak můžete velmi rychle a levně porovnávat jednotlivé varianty konstrukčního řešení, tak abyste si vybrali tu nejlepší a nejvhodnější variantu.

Příklad:
Deformace rámu klimatizační jednotky


Dynamické výpočty, modální analýzy

Dalším typem nabízených výpočtů jsou modální analýzy, které Vám umožní nalézt vlastní frekvence, vlastní tvary kmitu součásti či konstrukce. Pomocí modální analýzy dokážeme určit kritická místa konstrukce, stejně jako dokážeme nalézt například zdroje buzení. Toto všechno Vám umožní navrhovat výrobky velmi rychle levně a efektivně s ohledem na co nejmeší náklady při vývoji.

Příklad:
Modální analýza svařovaného rámu


Teplotní výpočty

Speciální typem výpočtu jsou termální výpočty, které hojně využijete při zjišťování vlivu působení tepla na konstrukci, výrobek nebo celý stroj. Pro výpočet lze uvažovat přenos tepla prouděním, sáláním nebo zářením. Výpočet Vám velmi dobře odhalí jak velká je deformace vlivem působení tepla stejně jako namáhání součásti a tyto výsledky lze pak zohlednit při návrhu konstrukce.

Příklad:
Deformace konstrukce po působení teplotního pole


Novinky

06-01-2017

Nová montážní a testovací linka

Poloautomatická montážní a testovací linka pro automobilové filtry pro firmu UFI-Filters. Linka se šesti poloautomatickými stanicemi je napojena na další montážní linku a doplňuje jí o kontrolní funkce. Na lince je provedena montáž filtrů následuje tlakový test a nakonec laserový popis produktu.

06-12-2016

Nové robotické pracoviště

Nové robotické pracoviště pro automatickou montáž brzdových kotoučů. Stanice vybavena 6-ti osým robotem FANUC a 6-ti samostatnými automatickými stanicemi pro lisování a finální měření lisované sestavy. Stroj dokáže vyrábět více než 600 typů variant výrobků.

Kontakt

Ing. Jan Václavovič
+420 777 770 970
praha@jhv.cz

Reference

contrnsVybrané reference:

ABB, AGROFERT,
BROSE, Buhler,
Continental Automotive,
KOSTAL CR, KYB, KNORR-BREMSE,
ŠKODA AUTO, TPCA,
TENNECO, WITTE Automotive
další reference zde…