Poloautomatické výrobní linky


Tento typ výrobních linek je vhodný pro menší objemy výroby nebo tam kde nelze, vzhledem k technické náročnosti, použít pro zakládání a manipulaci s díly průmyslovou automatizaci. Linka je proto z větší části koncipována jako plně automatická s několika pracovišti pro operátory. Zpravidla 2-5 dle počtu sestavovaných komponent.

Příklad:
Poloautomatická výrobní linka pro brzdové válce. Takt linky 48sLinku lze navrhnout také jako uzavřenou smyčku s lineárním řazením, kde je produkt umístěn na paletce a je poháněn nejčastěji pásovým dopravníkem. Linku lze připravit s ohledem na rozšíření typů výrobků a zvýšení kapacity výroby. Počet operátorů se nejčastěji pohybuje od 2-5.

Příklad:
Automatická výrobní linka pro montáž startovacího modulu. Takt 11sDalší možnost řešení tohoto typu výrobních linek je použití modulového způsobu, což později umožňuje zákazníkovi rozšiřování kapacit a dané technologie dle jeho aktuálních potřeb. Jednotlivé stanice mohou být opět propojeny dopravníkovým systémem, nebo mohou být tvořeny otočnými montážními stoly.

Příklad:
Automatická výrobní linka pro montáž podvolantového modulu. Takt 15s


Novinky

01-03-2018

Jsme EY Technologický podnikatel roku 2017

Pro letošní rok jsme nositeli titulu – Technologická firma roku 2017! Po postupu do finálového kola soutěže EY PODNIKATEL ROKU 2017 jsme tak obdrželi titul EY Technologický podnikatel roku 2017.

25-02-2018

Nový montážní automat

Montážní automat pro skládání a testování plechových přepážek. Stroj je osazen prstencovým karuselem, na kterém probíhá montáž jednotlivých komponent a dvěma roboty rychlými roboty pro zakládání dílů.

Kontakt

Ing. Jan Václavovič
+420 777 770 970
praha@jhv.cz

Reference

contrnsVybrané reference:

ABB, AGROFERT,
BROSE, Buhler,
Continental Automotive,
KOSTAL CR, KYB, KNORR-BREMSE,
ŠKODA AUTO, TPCA,
TENNECO, WITTE Automotive
další reference zde…