Jednoúčelové stroje > Řídící systémy

Řídící systémy

Vyvíjíme řídící a ovládací systémy pro výrobní linky a jednoúčelové stroje. Kromě samotného řídicího systému dodáváme také kompletní odladěnné rozvaděče “na klíč”. Provádíme projektování pomocí E-planu, odborné poradenství, montáž a kompletní servis. Součástí návrhu je také zaškolení pracovníků obsluhy. Pro řídící systémy používáme vlastní softwarové vybavení. Samozřejmostí je optimalizace a odladění řídícího systému.


Skříňové rozvaděče

Jako součást vývoje řídících systémů jednoúčelových strojů a výrobních linek, navrhujeme a montujeme kompletní rozvaděče “na klíč”, dle přání zákazníka. Rozvaděč dodáváme optimalizovaný a odzkoušený pro danou aplikaci. Součástí dodávky je samozřejmě veškerá dokumentace a osvědčení (Prohlášení o shodě).

Příklad:
Rozvaděč pro jednoúčelový stroj


PLC vizualizace

U některých aplikací využíváme možnosti graficky znázornit ovládání na dotykových panelech, případně dotykových monitorech. Obsluha pak nemusí stroj ovládat pouze tlačítky, ale může využít téměř neomezené množství ovládacích prvků i doplňování hodnot. Vizualizace umožňuje také na první pohled znázornit stav stroje.

Příklad:
Příklad vizualizace stanice výrobní linky


Vývoj software

Vyvíjíme software pro řídící PLC systémy jako je Siemens, Omron, Mitsubishi, Alan-Bradley, ABB, Festo a další. Dále také pro řídící systém linek řízených pomocí PC. Součástí vývoje jsou také ovládací a řídící systémy pro servomotory a manipulační roboty.

Příklad:
PLC řídící automaty


Projektová dokumentace

Součástí návrhu řídícího systému je i tvorba kompletní projektové dokumentace v E-planu obsahující schéma zapojení elektických komponent atd.

Příklad:
Schéma rozmístění elektrických komponent


Novinky

06-01-2017

Nová montážní a testovací linka

Poloautomatická montážní a testovací linka pro automobilové filtry pro firmu UFI-Filters. Linka se šesti poloautomatickými stanicemi je napojena na další montážní linku a doplňuje jí o kontrolní funkce. Na lince je provedena montáž filtrů následuje tlakový test a nakonec laserový popis produktu.

06-12-2016

Nové robotické pracoviště

Nové robotické pracoviště pro automatickou montáž brzdových kotoučů. Stanice vybavena 6-ti osým robotem FANUC a 6-ti samostatnými automatickými stanicemi pro lisování a finální měření lisované sestavy. Stroj dokáže vyrábět více než 600 typů variant výrobků.

Kontakt

Ing. Jan Václavovič
+420 777 770 970
praha@jhv.cz

Reference

contrnsVybrané reference:

ABB, AGROFERT,
BROSE, Buhler,
Continental Automotive,
KOSTAL CR, KYB, KNORR-BREMSE,
ŠKODA AUTO, TPCA,
TENNECO, WITTE Automotive
další reference zde…