Jednoúčelové stroje > Robotická pracoviště

Robotická pracoviště

Stabilita a výkonnost automatických montážních linek a jednoúčelových strojů je nejvíce závislá na správně navržené manipulaci zpracovávaných dílů, jejich osamostatnění, orientaci, přepravě a založení do potřebné pozice. Kromě standartních systémů se pokoušíme hledat i jiná řešení, vždy však s ohledem na maximální spolehlivost a ekonomiku provozu.


Orientace dílů

Na většině jednoúčelových strojích a výrobních linkách je nutné správně podávat a orientovat vstupní materiál. Kromě gravitačních skluzů lze použít korečkové nebo pásové dopravníky. Tento typ zařízení je vhodný pro díly, jejichž hmotnost je větší než 1g na 1 mm nejdelšího rozměru. Zařízení je možné doplnit čidly, oddělovači, upínacími prvky apod.

Příklad:
Doplňování dílů gravitačním skluzem.


Manipulátory

Jedná se o tříosý manipulátor typu Scara na horké kusy do 1200°C. Manipulátor zajišťuje přenos dílu z pece do pěchovacího lisu a přenos dílu z pěchovacího lisu do pozice v zápustce lisu. Hmotnost přenášeného dílu je 10kg. Přesnost zakládání 0,5mm.

Příklad:
Tříosý manipulátor s přesností 0,5mm


Transportní přípravky

Tento typ transportních přípravků se využívá při postupné motáži celého stroje. Návrh je vždy prováděn tak aby zajistil maximální spolehlivost, jednoznačnost montáže a rychlost.

Příklad:
Pohyblivý transportní přípravek pro montáž podvozku automobilu


Novinky

06-01-2017

Nová montážní a testovací linka

Poloautomatická montážní a testovací linka pro automobilové filtry pro firmu UFI-Filters. Linka se šesti poloautomatickými stanicemi je napojena na další montážní linku a doplňuje jí o kontrolní funkce. Na lince je provedena montáž filtrů následuje tlakový test a nakonec laserový popis produktu.

06-12-2016

Nové robotické pracoviště

Nové robotické pracoviště pro automatickou montáž brzdových kotoučů. Stanice vybavena 6-ti osým robotem FANUC a 6-ti samostatnými automatickými stanicemi pro lisování a finální měření lisované sestavy. Stroj dokáže vyrábět více než 600 typů variant výrobků.

Kontakt

Ing. Jan Václavovič
+420 777 770 970
praha@jhv.cz

Reference

contrnsVybrané reference:

ABB, AGROFERT,
BROSE, Buhler,
Continental Automotive,
KOSTAL CR, KYB, KNORR-BREMSE,
ŠKODA AUTO, TPCA,
TENNECO, WITTE Automotive
další reference zde…