Robotická pracoviště

Stabilita a výkonnost automatických montážních linek a jednoúčelových strojů je nejvíce závislá na správně navržené manipulaci zpracovávaných dílů, jejich osamostatnění, orientaci, přepravě a založení do potřebné pozice. Kromě standartních systémů se pokoušíme hledat i jiná řešení, vždy však s ohledem na maximální spolehlivost a ekonomiku provozu.


Orientace dílů

Na většině jednoúčelových strojích a výrobních linkách je nutné správně podávat a orientovat vstupní materiál. Kromě gravitačních skluzů lze použít korečkové nebo pásové dopravníky. Tento typ zařízení je vhodný pro díly, jejichž hmotnost je větší než 1g na 1 mm nejdelšího rozměru. Zařízení je možné doplnit čidly, oddělovači, upínacími prvky apod.

Příklad:
Doplňování dílů gravitačním skluzem.


Manipulátory

Jedná se o tříosý manipulátor typu Scara na horké kusy do 1200°C. Manipulátor zajišťuje přenos dílu z pece do pěchovacího lisu a přenos dílu z pěchovacího lisu do pozice v zápustce lisu. Hmotnost přenášeného dílu je 10kg. Přesnost zakládání 0,5mm.

Příklad:
Tříosý manipulátor s přesností 0,5mm


Transportní přípravky

Tento typ transportních přípravků se využívá při postupné motáži celého stroje. Návrh je vždy prováděn tak aby zajistil maximální spolehlivost, jednoznačnost montáže a rychlost.

Příklad:
Pohyblivý transportní přípravek pro montáž podvozku automobilu


Novinky

01-03-2018

Jsme EY Technologický podnikatel roku 2017

Pro letošní rok jsme nositeli titulu – Technologická firma roku 2017! Po postupu do finálového kola soutěže EY PODNIKATEL ROKU 2017 jsme tak obdrželi titul EY Technologický podnikatel roku 2017.

25-02-2018

Nový montážní automat

Montážní automat pro skládání a testování plechových přepážek. Stroj je osazen prstencovým karuselem, na kterém probíhá montáž jednotlivých komponent a dvěma roboty rychlými roboty pro zakládání dílů.

Kontakt

Ing. Jan Václavovič
+420 777 770 970
praha@jhv.cz

Reference

contrnsVybrané reference:

ABB, AGROFERT,
BROSE, Buhler,
Continental Automotive,
KOSTAL CR, KYB, KNORR-BREMSE,
ŠKODA AUTO, TPCA,
TENNECO, WITTE Automotive
další reference zde…